Thread Tools
Jul 08, 2016, 08:49 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Thread OP
Mini-Review

ParkZone F4F Wildcat




Grumman F4F Wildcat avioni bili su vrlo poznati u II svetskom ratu. O njima dosta podataka možete naći na Wikipedija - F4F Wildcat
U radionicu mi je "uleteo" jedan baš ovakav model. Proizvođač je Horizon Hobby INC. - Parkzone





Ovaj primerak sasvim slučajno stigao do radionice, ja ću ga sastaviti, napravimo jedan snimak i ide na prodaju. Na brzinu sam ga pregledao, i mogu da kažem, da se radi o vrlo dobrom modelu.



Napravljen je od EPO pene, što ima i prednosti i mane. Ako ne znate da letite, lako možete da ga oštetite, ali posle lako može da se sanira oštećenje. Za transport i za skladištenje je idealno jer nije prevelik



Model poleće iz ruke i sleće na trup, jer nema točkove, samo male klizače



Točkovi su napravljeni, ali ugrađeni su u uvlačenom položaju



Kapotaž je lepo izrađen, na trupu su izrađena dosta detalja





Model ima i svog pilota, a kabina se fiksira pomoću jakog magneta



Mesta za servoe repnih površina se nalaze ispod kabine, za elerone su u krilima, dok se krila sastavljaju pomoću bajoneta i fiksiraju se pomoću dva šrafa





Repne površine deluju sasvim oK, videću kako se ponašaju kad ugradim servoe



Last edited by molenjin; Mar 21, 2019 at 06:23 PM.
Sign up now
to remove ads between posts
Jul 08, 2016, 08:56 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Thread OP

ParkZone F4F Wildcat




Tokom sezone 2015. su mi stigla sva elektronika, mogao sam kompletirati model...

U prvom koraku, skinuo sam kabinu, kapotaž i krila







Kod držača motora morao sam da napravim jedan dodatak





Nakon sastavljanja i nameštanja na trup...





...namontirao sam kapotaž, da vidim koliko viri osovina



Ovako bi bilo jako knap, tako da, morao sam da ubacim još 4 podloške



U krila, i u trup sam ugradio servoe od 9g., što su sasvim dovoljni za ovu vrstu modela





Nakon nameštanja servo hodova sve sam lepo upakovao u trup



Unutar trupa ima sasvim dovoljno mesta da se smeste ESC i prijemnik



Nakon provere jačine motora, namestio sam težište i izmerio sam model.







Što se tiče jačine motora, ona je na granici, znači model neće biti jako brz. Težina od 770g. nije loša, pogotovo ako uzmemo u obzir da umesto baterije 3S 1000mAh, stavio sam 3S 1800mAh ali čak i ovako sam morao staviti malo olova unutar kapotaža da bih dobio CG na mestu označenom po uputstvu.
Last edited by molenjin; Mar 21, 2019 at 06:23 PM.
Jul 08, 2016, 08:59 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Thread OP

ParkZone F4F Wildcat


Dana 21.06.2015. išli smo do Čeneja, pa sam odneo i ovaj model, da vidim kako se ponaša u vazduhu. Radovan ga je prvi put bacio iz ruke, da bih ja mogao da odreagujem ako krene model gde ne treba



Iako sam sve namestio kako treba, i ovaj put sam imao malo straha u sebi prilikom prvih krugova sa njim.



Pozitivno sam se iznenadio kako ovaj model leti. Kako sam i mislio, motor je na granici, ali može lepo da nosi model. Inače kako se vidi i na snimku, model se baca iz ruke, a sleće na stomak dakle ne zahteva poseban teren, dovoljno je par metara trave a da ga bezbedno sletite. Ovaj put sam ispraznio samo jednu bateriju, ali sledećom prilikom opet nosim sa sobom pa će biti malo dužeg snimka, i još više utisaka



ParkZone F4F Wildcat - maiden flight (1 min 41 sec)
Last edited by molenjin; Mar 21, 2019 at 06:23 PM.


Quick Reply
Message:

Thread Tools

Similar Threads
Category Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sold Parkzone F4F Wildcat, FW-190 & GWS P-38 Suko Aircraft - Electric - Airplanes (FS/W) 4 Apr 24, 2016 08:59 PM
Sold F4F Wildcat ParkZone flietstra Aircraft - Electric - Airplanes (FS/W) 5 Apr 08, 2016 06:10 PM
Found Parkzone F4F Wildcat Air birds Aircraft - Electric - Airplanes (FS/W) 0 Jan 08, 2016 10:47 PM
Sold Parkzone F4F Wildcat - NIB Tampatexan Aircraft - Electric - Airplanes (FS/W) 3 Dec 12, 2015 12:19 PM
Sold Parkzone F4F Wildcat SHPirate Aircraft - Electric - Airplanes (FS/W) 2 Sep 22, 2015 09:26 PM