Thread Tools
Jun 14, 2012, 01:44 AM
Registered User
Nu as asocia zborul lin cu elicea in spate sub nici o forma...
Tot catre ceva cu un fuselaj gondola m-as orienta.
Sign up now
to remove ads between posts
Jun 14, 2012, 04:25 AM
Cealapa
Quote:
Originally Posted by RENATOA
Nu as asocia zborul lin cu elicea in spate sub nici o forma...
Tot catre ceva cu un fuselaj gondola m-as orienta.
Am scris plecand de ideea avionului per care ziceai ca il astepti sa iasa, care e tot cu motorul pe spate.
Probabil am omis anumite detalii.
CAnd am inceput testele cu diferite avioane custom, am plecat de la EasyStar cu intentia de a adapta botul pentru telecamera si coada pentru o elice mai mare.
Cel linkat de tine este tot un fel de clona EasyStar ( cel putin formatul e asemanator ) doar ca au mai umflat botul, ceea ce am incercat si eu, numai ca l-am cam dat putin peste cap si am dezechilibrat avionul ( nu cel din video ).
Cel din video e doar un exemplu ca se poate folosi adaptand aripile EZ.
Ata viitoare, probabil voi incerca sa pastrez forma originala in partea de sus si sa umflu mai mult botul in partea de jos, speran ca astfel sa mentin aceleasi principii de zbor.
Sa zicem ca ar iesi bine.... ce zici de camera integrata in interior ?
Lasata o gaura numai pentru lentila, putin mai adanca sa nu atinga la aterizari mai violente.
Pui te rog un link cu un exemplu de fuselaj gondola la care faci referire ?


Quick Reply
Message:

Thread Tools

Similar Threads
Category Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Discussion Any FPV/AVers in SE UT? bob loblaw Aerial Photography 0 Mar 09, 2011 09:39 PM
Alert Ooh la la! Treetop Life, The Universe, and Politics 4 Mar 06, 2011 09:17 PM
Discussion Porque las novelas nunca se acaban... Y vuelve la burra al trigo!!! chaq Mexico 232 Jan 22, 2008 01:32 PM
Cool Se les dara a conocer la informacion posteriormente. jcalcocer Mexico 9 Oct 15, 2007 03:25 PM
Cool HobbyTam Tampico se Une a la comunidad de Hobby Marxiano Mexico 1 Apr 19, 2006 10:27 AM