HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Apr 10, 2012, 09:23 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Vojni aerodrom Batajnica - 07.04.2012.

Povodom otvorenog dana na vojnom aerodromu Batajnica, par nas smo bili pozvani da malo prezentujemo RC temu, modele... Na početku i na kraju manifestacije, dobili smo termin i mesto da poletimo naše modele. Da ne dužim, izvol'te:

flyer77 is online now Find More Posts by flyer77
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old May 07, 2012, 10:54 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Eger, Mađarska - 30.04.2012.

Prvomajske praznike, sa porodicom proveli smo u jednom severnom gradu u Mađarskoj. Eger je mesto možda malo manji od Novog Sada. Na mađarskom forumu sam dopisivao sa kolegama modelarima iz tog grada, pa sam iskoristio priliku da se i lično upoznamo, i da vidim kako oni lete, šta imaju u svojim flotama. Pošto smo tog dana bili na jednoj jednodnevnoj eskurziji, malo kasno smo stigli do livade, gde oni lete, pa sam model uspeo da vidim samo na zemlji

(slike mi je on naknadno poslao, nisam lično slikao)

A sad malo u (offtopic), da ne otvaram novu temu...
Pričali smo i o WARBIRD DAY-u i rekao je da će najverovatnije doći. Od modela što će da donese, podrazumeva se ova Stuka, kao i P82 Twin Mustang sa 2x OS FS 40 motorima...
Kako su pričali, ovaj teren koriste od nedavno, jer na sportskom aerodromu su im zabranili pristup. Zaboravio sam da slikam okolinu, što je prelep :sljus Košenje trave isto rešavaju sami, sa mali benzinskim kosilicama. Tog dana, njih četvoro je bilo na livadi

Pa da idemo redom, sa leva:
-Tamaš trenutno leti Telink SU-29, u izradi ima Pitts od 2m razmaha
-Mene već znate :hehe
-Tamaš (drugi) leti Stuku i P82 Twin Mustang, ima još po koji model od deprona. Inače i on je imao Extru260 od H9, tako da imali smo dosta zajedničke teme
-Janoš leti isto modele depronce
-Cikkcakk(ime nisam uspeo da saznam) je novajlija, tek ulazi u RC priču

Inače, kako su rekli, u svaka doba godine smo pozvani, ne samo na letenje, već i da pogledamo taj prelep istorijski grad i da probamo njihova vina. Ja nisam obožavatelj vina, ali posle deset godina (onda sam bio zadnji put tamo), opet sam svako veče popio po koju čašu. O pasulju sa kolenicom ili o gulašima bolje da ne pričamo...
Reply With Quote
Old May 07, 2012, 10:56 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Zalivno polje - Bečej - Pink Stick maiden flight

05.05.2012.

Iako je duvao jak vetar, Karči i ja smo izašli do Zalivnog. Za Tango su mi stigle baterije, ali i vreme je bilo idealno za jedrenje.

Izneo sam i Pink modele, tj. Stick i Pinkfire. Za Stick ovo je bilo test let

Snimak o prvim krugovima:

Stick-maiden flight-2012.05.05..wmv
Utisci vezano za Stick su pozitivni...
Reply With Quote
Old May 22, 2012, 10:50 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Sportski aerodrom - Čenej - 19.05.2012.

Dan je bio izmišljen za letenje. Dosta modela smo poneli sa nama, baš se letelo...
Danas sam prvi put samostalno poleteo Spree M36, na glow. Model je već leteo jednom, ali ne u mojim rukama. Kako sam već i onda pisao, model leti vrlo lepo, stabilno. Danas sam poleteo i jedrilicu, krilom sa eleronima, što sam pravio još prošle zezone. Naravno, let je obavljen bez ikakvih problema. "maiden flight" je bio i za jednog Pinkfire-a, kojeg sam pravio po porudžbini. Pink Stick i CAP su potrošili po dve baterije. I ono, za mene najvažnije, konačno motor DLE55 na Extri radi bez greške. Fino štelovanje je urađeno, malo sam ga taksirao i na pisti. Oko finog podešavanja pomagao mi je čika Dule.
Da ne bude samo suvog teksta, tu su fotke i po neki video...

Kyosho Spree Sports M36 gp-maiden flight 19.05.2012. (0 min 38 sec)

Kyosho Spree Sports M36 gp-maiden flight/landing 19.05.2012. (0 min 16 sec)
Reply With Quote
Old May 28, 2012, 07:24 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Zalivno polje - Bečej

26 i 27.05.2012.

Letelo se i u subotu i u nedelju...

Od danas, pa u buduće, Robi sam leti svoje modele... Pošto je i on prešao sa MODE4 na MODE2, vidi se da je puno vežbao na simulatoru. U subotu, dok je čekao prevoz, uspeo je da slomi jedan vertikalani stabilizator na MiG-u :sljus, ali to smo brzo sanirali i posle je ispraznio četri baterije. Još samo da nauči kako se baci model prilikom poletanja...
Reply With Quote
Old Jun 08, 2012, 03:32 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Zalivno polje - Bečej

02.06.2012.

Pošto je trava dosta velika na zalivnom, uglavnom letim modele koje ne zahtevaju pokošenu travu ili put... I ovaj put sam izneo JaK55 i Pink Stick, što i nije neki novost...
Pošto sam izneo sa sobom i Soaring Eagle, o njemu ću da pišem par reči. Možda ste čitali u drugom topicu, još tokom zime sam radio na ovom modelu. Vlasnik modela ko je isto modelar me je zamolio da mu malo poboljšam model. Model je dobio brushless motor, odgovarajuću ESC, LiPo baterije 3S 1800mAh i ugradio sam, tj. isekao sam elerone da bi bio okretniji...

Model jako lepo se penje, sa lakoćom može da uradi osnovnu aerobatiku, ali u granicama. Ne treba preterivati

Soaring Eagle - maiden flight - 02.06.2012. (3 min 13 sec)

U međuvremenu je stigao i Lazar, i nakon prezentacije i on se dohvatio daljinskog. Pošto nije leteo dve godine, imao je potrebu za mali pomoć

Još par puta ću mu pomoći, a posle već može da leti samostalno...

03.06.2012.

Već rano popodne smo bili na Zalivnom... Vetar je duvao prilično

Izpraznili smo par batertija. Leteli smo 3D modele, kao i combat, jer je Piću danas imao "maiden flight" sa Pinkfire

Spitfire by Pifu - maiden flight-03.06.2012. (1 min 55 sec)

Model, kao do sad svaki Pinkfire, lepo leti

Piću će imati malo posla na 3D modelu

Reply With Quote
Old Jun 11, 2012, 09:22 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
09.06.2012. - Sportski aerodrom Čenej

U subotu, par nas se okupio na Čenejskom aerodromu. Karči i ja smo stigli prvi. Bilo je toplo, ali... Ma letenja nikad dovoljno
Sa malim JaK-om sam ispraznio dve baterije i sa Cap jednu, kad je stigao Mirče, a ubrzo su stigli i Sale i Jole. Mirče je izneo Panthera, Sale je leteo helikopter, a Jole JaK-a. U međuvremenu sam ispraznio još jednu bateriju sa Cap...

Istog dana obavljen je "maiden flight" za Extru 260. Vreme je bilo idealno i bez vetra...

Sa modelom sam napravio dva starta. Prvi put motor nije hteo redovno da radi na visokim obrtajima, pa sam ga sleteo posle dva kruga. Skinuo sam kapotaž, pa smo ga malo doštelovali. Opet sam sastavio nos modela i sledeo je drugi start. Ler gas je bio dobar, kao i visoki obrtaji, ali u srednjem režimu je nešto štucao. Trebaću i elisu da promenem na veći korak. Staviću drvenu, 22*10, i mora da padne još po koje štelovanje. Ako izuzmemo ovaj problemčić, onda sa modelom sam više nego zadovoljan. Otklone sam namestio po uputstvu i model leti lepo, stabilno. Dual rate nisam ni probao, to tek nakon doštelovanja i kad se naviknem na model. Sa sletanjem modela sam isto zadovoljan, lepo reaguje na male korekcije...

Hangar9 Extra 260 - maiden flight - 09.06.2012.- part I (3 min 51 sec)

Hangar9 Extra 260 - maiden flight - 09.06.2012.- part II (7 min 20 sec)
Reply With Quote
Old Jun 11, 2012, 09:25 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
10.06.2012. - Zalivno polje Bečej

Danas je bilo prometno na Zalivnom... Piću , ćerkica i ja smo izašli prvi. Imali smo potrebe da budemo optimisti, jer oblaci su bili... pa, prosudite sami

Ubrzo je stigao Ervin i čika Đurika, u međuvremenu ja sam sastavio Sky Hero

Piću je već uveliko cepao Pinkfire

posle sam se pridružio i ja, sa mojim. Moramo da vežbamo, uskoro će Warbird Day...
Napravio sam po koji let i sa JaK55

Sky Hero nisam hteo da letim ja, već je ćerkica vežbala. Par meseci nije imala daljinski u ruci, pa sam joj malo pomogao

Sletanje ovog modela na uzan put uvek radim sa zadovoljstvom, pogotovo u bočnom vetru

Posetio nas je i dva stara modelara. Tamaš, ko je nekada davno bio član aero kluba u Bečeju i svojevremeno je leteo na jedrilicama A1 i A2, i Zoltan, ko je pre dve, tri godine uzeo Soaring Eagle, ali je iste godine i polupao (možda me čeka i taj S.E. za tuning...), a posle nije izlazio zbog porodičnih obaveza. Pričali smo o tome da se opet vrate RC temi, i... mislim da će biti nešto od njih. Trebalo je još da izađe i Lazar (njemu sam radio onaj Soaring Eagle), ali zbog obaveza nije stigao.
Reply With Quote
Old Jul 06, 2012, 09:07 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
16.06.2012. - Sportski aerodrom Čenej

U subotu, leteo sam Thunderbolt-a

Čenejski aerodrom u blizini Novog Sada... temperatura već malo opala, vetar je stao... predveče, tamo negde oko 19h....
Mirče, bivši vlasnik i čovek ko je napravio model ga je poleteo, i posle sam preuzeo daljinski. Leteo sam par minuta, ali nisam pravio nikakve oštre zaokrete, figure. Znači lagani let u obliku osmice, i po koji roll prema gore. Model je neverovatno dobar, snage ima više nego što je potrebno. Sletanje je odradio Mirče, ipak treba se navići na ovakvu vrstu modela. Jedva čekam da opet letim P-47. Onda će biti više slika, a i po koji snimak...
Reply With Quote
Old Jul 06, 2012, 09:09 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
23.06.2012. - Sportski aerodrom Čenej

Od onda, još jednom sam bio na Čenejskom aerodromu i sa P-47 sam napravio dva leta od nekih 8-10 min...

P-47 Thunderbolt-23.06.2012.-Čenej (6 min 14 sec)

Reply With Quote
Old Jul 06, 2012, 09:13 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
24.06.2012. - Zalivno polje Bečej

Pre deset dana letelo se i na Zalivnom polju, kraj Bečeja... Sve je počelo kako treba...

... a u jednom momentu

Nisam ni znao da ćerkica snima let i pad modela:

Cap580-crash-24.06.2012. (1 min 20 sec)

Razlog pada modela kao i tekst, slike o popravci, možete čitati, pratiti ovde:

http://gabor-rchobi.blogspot.com/201...3d-ii-deo.html
Reply With Quote
Old Jul 18, 2012, 08:21 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
Hyperion CAP 580 40e

Kako ste mogli čitati na blogu, model je gotov, za vikend ga polećem...

Reply With Quote
Old Jul 23, 2012, 10:42 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
21.07.2012. - Zalivno polje Bečej

U subotu se par nas pokupio na Zalivnom polju...
Bili su Laslo iz Subotice, Bojan iz Ečke, Vladimir sa kolegama iz Melenaca, Robert, Velemir, Zoran sa devojkom iz Novog Bečeja, Karči i ja.

Vreme je bilo baš vetrovito, sa jačinom vetra od 5-6 m/s a u nekim momentima sa udarima do 8-8.5 m/s. To nije bilo dovoljan razlog da ne bude jedan ili više modela konstantno u vazduhu...
Od modela je bilo isto par komada

Dok su neki leteli, ostali su pričali, kako to obično bude, pitanjima, odgovorima nikad kraja

kako sam pisao, vetar je bio dosta jak, ali na sreću duvao je baš u pravcu piste. Sa Laslom smo kombatovali, par puta, bilo je seckanja trake

"nož" na modelu Pink Stick, radio je svoj posao

Lacikin Retro Flyer je isto dobro služio

Bojan je leteo model Domin, i tek sad mi je žao što ga njisam uzeo kad ga je @gaxx prodavao. Model izvanredno dobro leti, a Bojan je imao muda da ga po tom jakom vetru poleti. Leteo je i multikopter

Robert je prvi put leteo Pinkfire, i to uspešno. Na kraju dana, hteo je da poleti i jedrilicu DG, što je i uspeo da posadi, onako, muški

Elektronika je bila skoro 1m od modela. Robert se smeška na slikama, ali model je baš sređen. Pogotovo trup...

Vladimir je poneo P40, ali nije hteo da ga leti zbog vetra.
Osim "combat"-a, ja sam leteo sa Sky Hero i sa JaK. Izneo sam i CAP, da vidim kako leti, ali nisam bio dovoljno hrabar da ga poletim

Sve u svemu, proveli smo još jedan nezaboravni dan na Zalivnom. A što je najinteresantnije, mislim da će biti još po nekog novog rc pilota u skorije vreme...
Na blogu imate još teksta, slika i snimaka: http://gabor-rchobi.blogspot.com/201...-21072012.html
Reply With Quote
Old Aug 10, 2012, 10:04 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
03.08.2012. - Zalivno polje Bečej

posle radnog vremena Robert i ja smo izašli da letimo malo. Od modela smo izneli Edge 540, Jak 55 i CAP 580

Vreme toplo, bez vetra.
Robert je prvi put leteo model Edge. Kako to obično bude, ja poletim model, pa ga on leti

Pošto na njegovom daljinskom nema štoperice, posle nekih 7-8 minuta je ostao bez baterije, ali zbog dovoljne visine sletanje je obavljeno bez problema. Iskrivio se stajni trap, ali kog ovog modela i kod mene se stalno iskrivio :sljus

Ja sam uspešno obavio "maiden flight" na CAP-u, posle popravke

http://gabor-rchobi.blogspot.com/201...3d-ii-deo.html

Posle sam vežbao 3D na Jak55.
Pridružio nam se i Piću

Leleeee pun auto sa modelima. Calmato, 3D model, Pinkfire i elektro jedrilica

Na žalost nismo mogli da sačekamo zalazak sunca, iako smo imali još po koju bateriju. Robert je imao zadnji autobus za N.Bečej u 19.30 a ja sam imao neke obaveze...
Reply With Quote
Old Aug 10, 2012, 10:07 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
336 Posts
04.08.2012. - Sportski aerodrom Čenej

Okupili smo se, leteli smo... Ovaj dan je bilo jako interesantnog karaktera... Barem po meni...

Tamaš i ja smo stigli prvi, bilo je oko 17h, a temperatura oko 35 stepeni Celziusovih. Od modela nosio sam Extru i CAP. Kako vadim modele, primetim da sam ostavio kući bajonet od Extre :sljus Na kraju ću stvarno da izlepim jedan "check list" na vrata od radionice... Rekoh sad da krenem nazad za Bečej, nema šanse. Na sreću, punjač mi je uvek u koferu, pa sam mogao sa CAP da se naletim... Pet startova mi je bilo sasvim dovoljno :big smile
U međuvremenu je stigao Aleksa sa kolegom, a kasnije Dragan, pa Mirče, čika Dule sa Golubom

Golub je doneo jednog Easy Glider-a, trebalo je da se poleti, što je i učinjeno. Pilot je bio Mirče. Brzina modela nas nije oduševio ali nije ni čudo, pošto model ima motor sa četkicama. Tuning elektronike bi rešio problem, ali pošto model nije Golubov videćemo šta će biti od toga...

Aleksa je leteo Sebart-ov Wind S. Taj model ima ugrađene diode, i mogu vam reći, jako lepo izgleda, pogotovo kad je već zalazio sunce i svetlosti diode su došli do izražaja. Na žalost, nemam sliku
Mirče je leteo Panther-a. Taj model, zvuk tog modela je.... ah, neopisivo. Kod drugog strata prilikom poletanja na jednom točku je pukla guma, i spala je sa felne. Mirče je vrlo brzo rešio ( mada mogu zamisliti šta je osećao u sebi?! ) da će model da sleti sa uvučenim trapovima. Posle jednog probnog prilaza napravio je još jedan krug, i krenuo je na sletanje. Takvu tišinu još nisam čuo ni na jednom aerodromu. Svi su gledali kako će da izvede prinudno sletanje. Sa daleka su se videli flapsovi... model polako ( meni se tako činilo ) se približavao pisti za sletanje... negde pri kraju onog betonskog kruga Mirče ugasi turbinu na modelu... potpuna tišina... model se približava travi...

F9F Panther - prinudno sletanje (0 min 31 sec)

sletanje odrađeno bez ijedne greške!!! Mirče, svaka ti čast!!! Šta je on imao u mislima u tim trenucima, jedino on zna ...
Na kraju dana stigao je i Jole, sa MX-2

Tog modela sam danas imao prilike da gledam drugi put kako leti. Sa 4T glow motorom jako je živahan. A ni Jole nije pilot od juče, tako da... jako ga dobro poznaje. Mislim da možemo proknjižiti još jedno divno druženje i letenje.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools