HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Nov 29, 2009, 04:05 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
750 Posts
Build Log
Mi modelari? Eh, eh...

Ponekad se desi da nas neciji izvanredan rad postidi kao modelare. Evo jednog lepog primera. Nemac Harald Huf, rodjen 1966. i otac dvoje malih decaka, graditelj je ovog fantasticnog Suhoja Su-27 u razmeri 1 : 6.5, sto izlazi 3.375 metara u duzinu, pogonjenog na dve mlazne turbine potiska od 160 do 200 Njutna. Izuzetno je zanimljivo proci kroz Hufov sajt www.su27.de na kojem se detaljno prikazuje tok gradnje Suhoja. Projekat je uzeo tri godine rada. Svaka cast majstore!

Najbolje je poceti od sledece strane: http://www.su27.de/inhaltindex.htm

molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Last edited by molenjin; Nov 29, 2009 at 04:39 AM.
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Dec 06, 2009, 07:16 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
750 Posts
...nikako da nadjem vremena da dopisem ono sto sam hteo da kazem sa ovim topicom. Naime, gledajuci prvu polovinu slika na Hufovom sajtu mislio sam, razumljivo, da prikazuju gradnju modela. Onda je tip poceo sa prekrivanjem modela limenim plocama, sto je dalo autenticnost povrsinama (svi ti zakivci, poklopci, preklopi..) ali svakako ne bi dobro uticalo na tezinu modela. Rekoh sebi, izvini, ali ovo treba da leti?! Sa svim tim limom na sebi? Onda sam svatio - radilo se samo o izradi kalupa iz kojeg bi se posle izlivali stvarni modeli koji ce leteti. Ajoj - kolicina rada je enormna! Ne znam kako je graditelj to sve postigao, pored porodice i redovnog posla. U svakom slucaju svaka mu cast, sto jest' jest'. Mogu da zamislim kakva je to bila satisfakcija kad je Suhoj konacno poleteo...
molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Reply

Thread Tools