HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old May 14, 2012, 11:26 AM
Registered User
Joined May 2012
9 Posts
Help!
Podesavanje motora

Nabavio sam jedan trainer sa motorom Enya 35V. Problem je sto ne znam kako da ga podesim. Motor odlicno radi na punom gasu ali ima visok ler i radi nemirno i ceo avion se trese na leru. Glavnu diznu na karburatoru (ona sto se odvija/zavija rukom) zavijem do kraja i odvijem tri kruga i onda upalim motor. Dam pun gas i zavijam glavnu diznu dok ne dobijem maksimalan broj obrtaja. Onda je opet odvijem cetvrtinu kruga. Sve po uputstvima sa interneta.

E sada treba da podesim ler diznu ali neznam kako da zakacim polugicu sa serva za gas? Kada gledam karburator odozgo ima jedan poprecni cilindar i rupa u njemu. Kada je pun gas rupa u karburatoru se vidi cela, medjutim neznam koliko od rupe treba da se vidi na ler gasu i da li uopste rupa treba da se vidi?Ja sam sada podesio da se rupa vidi oko 1-2 mm kada je gas skroz oduzet.

Unapred zahvalan ako neko moze da pomogne.
Atko is offline Find More Posts by Atko
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old May 19, 2012, 02:25 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
772 Posts
Rešenje jednostavno. Pređi na struju.
molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Old May 22, 2012, 08:10 AM
Registered User
Joined May 2012
9 Posts
Hvala na savetu! Vec letim sa modelima na struju ali motori sa unutrasnjim sagorevanjem imaju svojih cari.

Problem je odavno resen. Ako nekog interesuje na leru treba da je otvor u karburatoru negde oko 0,4 mm u zavisnosti da li motor jos negde uvlaci vazduh.
Atko is offline Find More Posts by Atko
Reply With Quote
Reply

Thread Tools