HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Jan 24, 2013, 11:06 AM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,428 Posts
Statia va fi prezentata oficial la la Toledo Model Show, in state, 5-7 Aprilie. Dar pana atunci as zice ca vor fi distribuite deja cateva bucati, pentru a se face o lansare simultana si in alte tari.
Pretul incepe sa orbiteze in jurul a 150$, cu sistem RF intern, un receptor si baterie, posibil si charger de perete.
Numele comercial nu va fi cel din titlul topicului, se pregateste o surpriza Nici una din cele trei statii nu va avea referire in nume la numarul de canale, logic, caci toate vor fi capabile de 16 canale, chestia cu dat canale cu lingurita care o practica cei mari a devenit penibila in digital.

Am primit schemele si le studiez, pana cand imi ajung saptamana viitoare cateva placi lipsa de la prototipul meu.

Bateria va fi NiMh 4-6 celule, deci si un receiver pack merge, are charger incorporat in statie.
Va merge si LiPo 2s, pe barba proprietarului, evident, si cu incarcarea cum ii va veni la indemana. Evident ca vor apare modari, cu inlocuirea partii de incarcare NiMh cu una LiPo.
Eu ma gandesc sa folosesc doua acumulatoare LiIon format CRV3 reincarcabil, care le am deja de la foto, unul are exact dimensiunea a doua celule AA, dar tensiunea de 3V. De fapt chiar in ideea asta a fost proiectat, sa inlocuiasca doua AA, in locuri unde este nevoie de mai multa energie decat poate da o alcalina.
renatoa is online now Find More Posts by renatoa
Last edited by renatoa; Jan 25, 2013 at 03:19 PM.
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Jan 25, 2013, 12:44 AM
Registered User
serjuro's Avatar
Romania, Europe
Joined Aug 2009
278 Posts
Bravo , suna bine !
Am deja 3 receptoare FRsky cu telemetrie.....
serjuro is offline Find More Posts by serjuro
Reply With Quote
Old Feb 06, 2013, 08:09 AM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,428 Posts
Maine vor apare pe site la Frsky componentele noului sistem RF PXX.
Le aveti aici in avanpremiera pentru consultare.
Reply With Quote
Old Feb 07, 2013, 01:04 AM
Registered User
serjuro's Avatar
Romania, Europe
Joined Aug 2009
278 Posts
Nice, pe langa celelalte chestii faine, noul rx X8R are iesire RSSI din fabrica...........WELL DONE FRSKY !!!
Ce nu am inteles si nici nu am vazut sunt detaliile despre modul de lucru LR12..........o fi crescand puterea de emisie in 2.4Ghz sau modulul XJT e asa destept incat poate sa emita si in 433Mhz ?
serjuro is offline Find More Posts by serjuro
Reply With Quote
Old Feb 07, 2013, 01:11 AM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,428 Posts
Nu, este mai sensibil receptorul, dar ca sa beneficiezi de asta trebuie sa zbori in locatii curate radio.
Langa un oras va fi ca si unul normal, pentru ca sensibilitatea va fi limitata de controlul automat al amplificarii la nivelul zgomotului de fond ambiental.
Reply With Quote
Old Feb 16, 2013, 12:53 PM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,428 Posts
Pana apare statia si vom avea mai multe oficial, o explicatie de ce nu veti avea de la mine un review al statiei Frsky, aici...
Reply With Quote
Old Feb 20, 2013, 12:03 PM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,428 Posts

Last edited by renatoa; Feb 21, 2013 at 01:39 AM.
Reply With Quote
Old Mar 15, 2013, 05:01 AM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,428 Posts
Se pregateste anuntul oficial.
In premiera cateva imagini din pagina inca ascunsa de pe site-ul Frsky

http://www.frsky-rc.com/ad/lIST.ASP
Reply With Quote
Reply