HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Nov 26, 2012, 01:28 AM
Registered User
adioperator's Avatar
Joined May 2010
122 Posts
Discussion
Quadcopter - buget restrans

Bugetul pentru quad a fost aprobat, piticii topaie de bucurie
Am comandat asa:
- frame Q450;
- controller KK2;
- motoare iFlight IBM2212Q 850kv;
- regulatoare iPeaka iQ 22A;

Controller-ul poate nu este cea mai fericita alegere dar am considerat ca este bun pentru a incepe cu el, mai tarziu poate vor exista bani pentru un AIO echipat cu GPS si interfata bluetooth. Niste sfaturi din partea celor care utilizaeza sus numitul controler sunt binevenite.
Unde ar fi indicat sa montez controller-ul? Sus cu ajutorul unor surubele de platic sau jos pe placa de putere?
adioperator is offline Find More Posts by adioperator
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Nov 27, 2012, 04:12 AM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,656 Posts
Neavand magnetometru iti este indiferent.
Intre placi e mai bine protejat, dar asta inseamna sa pui bateria sus, si asta va duce CG cam sus, iar accelerometrului i-ar place sa fie cat mai in CG. Asa ca daca e in interior, ar fi mai bine prins de placa de sus, nu de cea de jos. Dar cu amplasarea asta intre placi nu mai ai access la LCD... cam multe minusuri si doar plusul protectiei controlerului.
Deci, controller sus, cu o mica palarie de protectie deasupra, cred ca am eu ceva potrivit, imi zici cand ajunge ce dimensiuni are.
renatoa is offline Find More Posts by renatoa
Reply With Quote
Old Nov 27, 2012, 04:40 AM
Registered User
adioperator's Avatar
Joined May 2010
122 Posts
O vas de plastic de mici dimensiuni nu o fi bun?
adioperator is offline Find More Posts by adioperator
Reply With Quote
Old Nov 27, 2012, 05:00 AM
Registered User
Romania, Dolj, Craiova
Joined Sep 2007
14,656 Posts
Da, asa ceva am, ca o cutie de CD mai mica, intra in ea o placa de FC 5x5cm, nu stiu KK cat are.
Nu imi fac folosinta pentru ca nu mai intra nimic altceva, ori eu am si gps si BT.
renatoa is offline Find More Posts by renatoa
Reply With Quote
Reply

Thread Tools