HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Nov 18, 2014, 10:26 PM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
793 Posts
Gallery
Viper Jet EDF

Danas se vraćam sa ručka nazad u kancelariju, pa prolazeći kroz Victoria Park, gde obično ima modelara ako je lepo vreme, vidim u vazduhu ovaj veličanstveni EDF. Prava zver, seče nebo i ne mari za gravitaciju. A primećuje se i da je vođen sigurnom rukom. Pomislim da je u pitanju neki jet od kompozita pa priđem momku i devojci na poljani i zamolim ih za dozvolu da napravim par snimaka mobilnim. To je naravno bilo OK, a momak mi je i pokazao bateriju koja pogoni ovaj model. Prava cigla, ne sećam se da sam ikad u ruci držao tako tešku i moćnu LiPo bateriju. Model je inače Viper Jet od pene, dakle ne od kompozita kako sam prvo pomislio, i na zemlji možda ne deluje tako glamurozno. Ali zato kad poleti...

molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Nov 20, 2014, 03:31 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Ja već neko vreme merkam neki model sa EDF, ali nikako da dođem do momenta, da i pazarim jedan... Po Srbiji ima par takvih zujalica
flyer77 is offline Find More Posts by flyer77
Reply With Quote
Old Nov 20, 2014, 07:52 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
793 Posts
Mislim da se definitivno isplati uložiti u malo veći i teži model, poput ovog na slikama, jer takav onda lepo leti i po vetrovitijem vremenu. Nabaviti kvalitetan fen je isto dobra ideja. Fenovi sa metalnim kućištem i većim brojem lopatica imaju tiši rad i lepši zvuk. Jeftiniji fenovi se lako razlete, kad se da pun gas ili prilikom udara modela u zemlju.
molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Reply

Thread Tools