HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Jul 23, 2011, 03:25 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Gallery
Tereni za letenje

Evo jednog topic-a, gde ćemo moći postavljati slike, snimke sa letenja, uz mali komentar šta se radilo na terenu, na letenju...
flyer77 is offline Find More Posts by flyer77
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Aug 04, 2011, 06:43 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej

2011.08.03.

Opet, dan kao izmišljen za testiranje modela, tako da ovaj put i Robikin DG-1000 se našao na livadi...

Ja sam dobio čast da poletim model.

Pregledali smo sve još jednom, i došao taj trenutak...

Dva klika na eleronu i horizontalcu je bilo dovoljno da model leti lepo, ravno

Detalji i utisci o DG-u uskoro...
Posle je i Piću poleteo svoju jedrlilicu

Robi se radovao kao malo dete, na uspešnom test letu

Posle je Piću leteo Rozi, a ja Cap

3D letenje Rozija nije se završio baš kako je Piću zamislio

Pošto smo već kasno izašli, brzo je došlo vreme da se pakujemo

Druženje i rad smo nastavili kod mene. Piću je počeo sa popravkom Rozija, a mi da nalepimo linije na krilo DG-a jer ta čista bela boja nije baš najbolja varijanta.
Reply With Quote
Old Aug 09, 2011, 05:43 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Sportski aerodrom - Čenej

Danas smo Piću, Robi i ja bili na Čenejskom aerodromu. Od novosadskih modelara je bio prisutan Bane. Vreme sunčano, toplo, sa malo vetra... Bane je leteo Wind-a, a mi smo poneli 6 modela. Piću je danas imao premijerni let svog modela F-22

U vazduhu se našao još Pićukina jedrilica, Robikin DG-1000 a ja sam leteo Tango, Pinkfire i Cap...

Bane, još jednom hvala na pozivu, baš smo se lepo naleteli!

Evo dva kratka snimka. Na prvom snimku imate Wind S, a na drugom, prvi let F-22 Raptor-a...

Sebart WindS-Cenej 07.08.2011..wmv (0 min 52 sec)

F-22 Cenej 2011.08.07..wmv (1 min 15 sec)
Last edited by flyer77; Aug 11, 2011 at 06:22 AM.
Reply With Quote
Old Aug 13, 2011, 03:31 PM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej

2011.08.13.

Danas smo izašli u 14h, i ostali do 19h. Ne da sam umoran, nego jedva živim...

Nas četvoro sa osam modela, čika Đurika, Ervin, Piću i ja

Bilo je par interesantnih momenata, ali sve je završilo dobro. Prvo od jake termike, Pićukina jedrilica odeletela jako visoko, jedva je uspeo da ga spusti, a usput mu se pokvario i servo od vertikalca. Sa desnim krugovima je uspeo da ga sleti. Tu se videlo letačko iskustvo.Dok smo jedrili, iznad nas su leteli i prave jedrilice, nadam se da u Pićukinom fotoaparatu ima tih slika. Baš je bio lep prizor...

Na trener modelu čika Đurike su rađene male prepravke, pa sam ga opet uleteo, utrimovao

Posle je Đurika izleteo dosta baterija. Ja sam testirao motor na Cap-u, i sad je sve oK sa njim. Oduvao sam prašinu i sa Hero-a, i ispraznio 3 baterije. Posle smo se vijali sa Pićukom , on sa F-22, a ja sa Pinkfire. Na kraju dana je sledelo ono, neverovatno. Ervin je leteo Pićukin "Rozi" model.

Na kraju nam priznao da svaki dan vežba na simulatoru. Nadamo se da će u skorije vreme da leti neki od svojih modela. Moraćemo da ga gnjavimo malo, da bi imao motivacije.
Reply With Quote
Old Aug 14, 2011, 04:52 PM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej

Juče sam proverio teren, i video sam da će odgovarati za poletanje Zeroa. Danas prepodne pregledao sam na modelu sve još jednom, i kasno popodne izašli smo sa porodicom.
Sastavljanje modela tu već malo duže traje

Posle malog taksiranja po putu, napravljena je još po koja fotka, i model je mogao da vine na nebo

Model je poleteo jako lepo, pri poletanju je malo vukao na levu stranu, a prilikom leta sam dotrimovao 2-3 klika prema dole na horizontalcu. Oduševio sam se kako lepo leti model, sasvim je drugačiji osećaj nasprem ostalih modela. Retrakti su radili svoje, a posle dva školskog kruga odmah sam počeo da ga forsiram. Motor ima snage, nije bilo loš odabir trokrakog propelera.

Posle pet minuta leta, spustio sam točkove i krenuo na sletanje

Prvo sletanje ke bilo katastrofalno. Kao da još u životu nisam sleteo neki model. Drugo sletanje malo bolje, ali opet neuspešno. E, treće sletanje je bilo, ono muško

Samo da vam kažem, svaka čast ovom CMP modelu. Kako je roknulo u majku zamlju, šteta nije ni velika. Držač motora se iskrivio, i malo je propuklo kapotaž. Osovina motora, propeler kao ni elektronika, nije oštećen. Osećao sam se da ću u momentu da zaplačem, ali ovakvi trenuci daju još snage, još motivacije. Sve se to može popraviti, tako da idemo dalje. U svakom slučaju sletanje ovog modela zahteva ne malo vežbe.
Na kraju dana, za utehu sam leteo model Pinkfire

Za fotke sam zahvalan mojoj lepšoj polovini.

Reply With Quote
Old Oct 03, 2011, 04:46 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Air combat

2011.10.01.

U subotu smo na Zalivnom polju održili prvi, ajd da kažemo "combat" susret. Cilj ovog susreta je bilo druženje, i da malo vežbamo "combat"-ovanje. Kako to obično bude, priči, razmeni iskustva, pitanjima, odgovorima nikad kraja... Leteli smo celo popodne, baterije su se punile sve vreme na akumulatorima od auta

Na livadi su bili @tibeteagle, @djbojan, Piću, Ervin ( zadužili smo ga sa fotoaparatima ), čika Đurika i čika Peter Penzeš ( naš nekadašnji učitelj u Aero klubu ) i ja.

Ja sam napravio par krugova sa Sky Hero-m,

a posle smo poređali, spremili naše combat modele. Tu su bili Pinkmesser, Pinkfire, Pinkstick i F-22 Raptor

U trećem letu, moj model se malo žešće oštetio, zaokret sam napravio prenisko

ali @tibeteagle mi je pozajmio svoj Pinkstick, da oni ne ostaju bez jednog protivnika a ja da ne ostanem bez zabave. Hvala lepo još jednom! Trebao sam ga saslušati i odmah napraviti dva, tri modela. Onako, za ne daj Bože... Oštećenje nije strašno, lako se rešava. u međuvremenu dok su se baterije punile, malo smo i jedrili, Bojan je leteo Easy Star-a, provozao i Monster truck, a ja leteo Cap580...
Ne znam kako misle ostali, ali za mene je bio ono, baš lepo druženje. Mislim da su svi krenuli kućama sa pozitivnim utiscima.

Na kraju dana, krunu na moj dan je stavio model JaK55, na kom sam promenio motor i ponašanje, snaga modela se potpuno promenio. Naravno, u pozitivnom smislu...

Za početak, evo jedan video. Izvinjavam se zbog malo lošijeg kvaliteta, ali snimljeno je sa fotoaparatom...
Air combat 2011.10.01..wmv (5 min 37 sec)

I još malo teksta, slika od drugog combat pilota:

Bravo momci. Imali smo lep dan za letenje. Vidi se da ste vredno vežbali brzo manevrisanje sa kombat modelima, jer smo odmah leteli veoma uspešno i dinamično zajedno. Evo slika iz mog aparata. Škljocao je Ervin.
Bilo je i dva uspešna reza, Gaboru i meni. Da je Bojan ostao i bio istrajniji ni njemu uspeh ne bi izostao. Neka, bi će sledeći put, jer je i on dobar i hrabar kombat pilot.

Ubacio se  i jedan Airbus...

Bojan je otašao malo ranije sa livade, pa se uključio Pićuka sa F22 Raptor. Napravljena mu je odmah žuta traka uz strogi nadzor Gabora. Ovako smo troje pravili nekoliko ciklusa letenja zajedno. Interaseantno je zapaziti da je leteo po jedan WWI, WWII i WWIII model.

Trake se moraju razmrsiti i odkačiti od korova pre poletanja, pa smo podizali modele a vetar je podigao traku sa trave.

Sa Gaborom smo se najviše vijali pa je verovatnoća za rez se i tu desio. Gabor na slici skida komad krep papira sa elise, koji je pokupio sa mog modela. Ostavi će kao uspomenu na njegov prvi rez u vazduhu. 

Očekujemo video klip iz Bojanove video kamere, nadam se uskoro...

Hvala svima na druženju u vezduhu i nadam se da će sledeći put biti više nas u ovoj igri jurcanja.
Reply With Quote
Old Oct 03, 2011, 04:49 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej

2011.10.02.

I ako je duvao baš jak vetar, i danas se letelo... Pravac vetra na Zalivnom je bio baš neprijatan, pa sam leteo Sky Hero i Jak55... Kad se vetar malo smirio, Robert je sastavio MiG i došlo je vreme da prvi put baci model iz ruke. Model sam ja poleteo, pa na bezbednoj visini sam mu predao, ali stalno sam bio tu da mu pomognem

Da je Robert bio vredan na simulatoru, to se i primetilo, pa kod druge baterije sam mu predao model, da ga on sam leti.

Zbog vetra, model sam ja sleteo

Još malo vežbe, i moći će sam da poleće i sleće model... Posle ušpešnog leta, osmeh na licu je opravdan...

Reply With Quote
Old Oct 03, 2011, 06:47 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
793 Posts
>>Očekujemo video klip iz Bojanove video kamere, nadam se uskoro...

Vrlo me zanima da vidim kako leti taj crveni "stik".
molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Old Oct 03, 2011, 09:39 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Crvenog Stick-a sam ja leteo nako što sam mog plavog posadio, i mogu ti reći, i ako je visokokrilac, jako je okretljiv. Znači konstruktor @tibeteagle je potrefio model samo tako. Možda za nijansu je slabiji, mora da se leti na punom gasu, ali feeling je potpuno isti...
Na onom videu već tog letim, samo što su modeli jako mali na ekranu...
Reply With Quote
Old Dec 08, 2011, 10:09 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej - Aerial video

Evo jednog snimka iz ptičje perspektive. Na snimku se vidi ribnjak, D-T-D kanal, industrijska zona, i sam grad, Bečej. Snimak je rađen sa malom "privezak" kamericom...

Aerial video by "Flyer" - Bečej - 2011.06.16. (8 min 36 sec)

Prinudno sletanje modela Sky Hero sa kamericom na sebi... Trebalo je da napravimo snimak o Pićukinoj jedrilici, čak se i vidi u jednom kadru, ali na kraju morao sam da borim sa visinom, daljinom i brzinom modela...

SKy Hero - Aerial video - 2011.05.26..wmv (3 min 1 sec)

Još dva snimka, po sparnom martovskom vremenu

Aerial video by Flyer - Becej - 2011.03.12. (7 min 14 sec)

Aerial video by Flyer - Becej - 2011.03.12. (7 min 21 sec)
Last edited by flyer77; Dec 08, 2011 at 10:39 AM.
Reply With Quote
Old Dec 08, 2011, 10:41 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Sportski aerodrom - Čenej - aerial video

Snimak je malo lošiji, tog dana je duvao baš jak vetar...

Aerial video by Flyer - Cenej 2011.03.26. (5 min 4 sec)
Reply With Quote
Old Dec 18, 2011, 04:58 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej

Let modela Graupner Sky Hero po jesenskom, vetrovitom ali sunčanom danu

Sky Hero 02.10.2011..wmv (7 min 26 sec)
Reply With Quote
Old Dec 18, 2011, 05:00 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Sporstski aerodrom 13.Maj - Beograd

Let Adama Petrina sa Yak SP55-M gosta iz Hrvatske

IMAC 2011 Beograd.wmv (5 min 43 sec)

Let Nedana Panovskog sa H9 Exta 260 gosta iz Makedonije

IMAC 2011 Zajo.wmv (12 min 30 sec)

Ove godine sam bio samo "caller", nadam se da dogine i ja mogu na startnu liniju sa mojom Extrom?!
Last edited by flyer77; Dec 18, 2011 at 11:35 AM.
Reply With Quote
Old Jan 02, 2012, 03:41 PM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Otvaranje sezone 2012.

U subotu, 31.dec., Piću je zvanično zatvorio sezonu 2011., a danas smo izašli da otvorimo sezonu 2012.
Kad sam juče pogledao prognozu, i kad sam se danas probudio i pogledao kakvo je vreme napolju, odmah sam stavio baterije na punjače, i javio Pićuki da je dan idealan za letenje, otvaranje sezone. Izneo sam sa CAP, Pinkfire i JaK

I ćerkica je izašla samnom, ona je bila zadužena za merenje temprature, jačinu vetra i za fotografije

Kako vidite, vreme je bilo više nego idealno. Prvo sam poleteo CAP, čisto malo da se "ugrejem"

Posle sam poleteo JaK,

Naravno, vežbao sam 3D letenje. U jednom momentu sam nešto zeznuo oko komande, pa sam ga malo zabio u majku zemlju

Na sreću, ništa ozbiljno se nije desilo osim puknute elise. Na eleronu i ruderu su popustile šarkice. Elisu sam zamenio, a šarkice sam vratio na mesta

Pregledao sam model, i napravio sam sa njim još jedan krug, ali ništa preterano. Za svaki slučaj hoću da ga pregledam detaljno

I Pinkfire-u sam pokazao nebo, i malo sam vežbao brze, uske okrete

U međuvremenu je stigao i Piću, i poleteo svog lovca, F-22

Za kraj sam ostavio dve baterije za CAP, tu već nije bilo mekane vožnje, već počeo sam da vežbam figure za IMAC.
Mislim da lepše vreme nasred zime nismo ni mogli odabrati za otvaranje sezone 2012...

Reply With Quote
Old Apr 03, 2012, 11:18 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
337 Posts
Zalivno polje - Bečej

10.03.2012.

Konačno, posle dva meseca, ja opet na livadi... Pošto je prognoza bila dobra, još tokom nedelje sam spremio baterije za Sky Hero i za Pinkfire. Danas je dosta duvao vetar, i to ne konstantno, već jednom duvao jako, a posle ništa.

Znači na livadi ja, Sky Hero i Pinkfire, i prvi put sam poleteo model u MODE2. Posle su mi se pridružili Ervin, i Karči. Svako poletanje, sletanje je bilo uspešno. Mogu samo da ponavljam što sam već i napisao, da ovaj stil mi više odgovara.
Još dva, tri izlazaka sa ova dva modela, a posle mogu izneti i ostale...

Reply With Quote
Reply

Thread Tools