New Products Flash Sale
Thread Tools
Old Aug 12, 2015, 04:40 AM
flyer77 is offline
Find More Posts by flyer77
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
372 Posts
Razna RC okupljanja - 2015

2015.06.21. - Čenej

Kao po običaju, druženje, letenje, zezanje, pa tako u krug...

Iz Novog Sada Julije i Bata, iz Bačke Palanke Radovan i Nedeljko, iz Bečeja Tamaš i ja. Kasnije nam se pridružili Karolj, Laslo .

Lepo pokošena trava, vetar iz pravca Siriga i temperatura od nekih 22 stepeni, idealna kombinacija da se naletimo od 13.30 do 19.30.

Palančani su stigli sa po dva modela, Radovan je doneo Hangar9 Arrow-a i Hangar9 Piper Pawnee...

Nedeljko je leteo mog bivšeg CMP Mitsubishi A6M5 Zero fighter-a

i Kyosho P-40 Warhawk-a sa kojim je napravio uspešan"maiden flight"

Inače ako ste pratili temu o Zero-u na mom blogu, onda ste mogli pročitati da sam ja bio treći vlasnik modela, pa sam ga prodao Milanu iz Vrša, da bi model završio kod Nedeljka u Bačkoj Palanci. Prvi vlasnik modela je bio Bata Stepanović, pa smo morali da napravimo jednu zajedničku fotku

Nedeljko vrlo lepo leti model, ponašanje modela je sasvim OK, osim kad dođe momenat sletanja. Isti problem kao kod mene, šta god da uradite, model krene preko nosa...
Julije je peglao nebo sa dvomotorcem, a Bata sa jedrilicom, o kojim modelima na žalost trenutno nemam fotografije...
Ja sam izneo Hangar9 Extra 260,

Parkzone F4F Wildcat, sa kojim sam napravio uspešan "maiden flight".Radovan ga je prvi put bacio iz ruke, da bih ja mogao da odreagujem ako krene model gde ne treba

Iako sam sve namestio kako treba, i ovaj put sam imao malo straha u sebi prilikom prvih krugova sa njim.

Zadovoljan sam sa modelom, detaljan izveštaj imate na mom blogu, u temi F4F Wildcat

Kratak video o prvom krugu modela F4F Wildcat:

ParkZone F4F Wildcat - maiden flight (1 min 41 sec)

Sa helikopterom sam napravio samo jedan let, jer je dosta duvao vetar, a sa hexacopterom sam napravio par kadrova od gore

Cenej 21.06.2015. (3 min 19 sec)

Bilo je tu i velike avijacije. Kad smo stigli, mehaničari su radili na avionu Grumman G164 AgCat

Posle su ga i upalili, o čemu sam napravio kratak video:

Grumman G164 AgCat - YU BLH (2 min 9 sec)

Uh, taj zvuk zvezdastog motora...

Avione SOKO G-2 GALEB, davno sam video ovako van hangara, da su lepo oprani

Evo aviona registarske iznake YU-YAI:

flyer77 is offline Find More Posts by flyer77
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Aug 13, 2015, 07:55 AM
flyer77 is offline
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
372 Posts

2015.07.12. - Čenej

Letelo se na Čeneju...

Julije, Nebojša, Tamaš, i ja, sa dosta modela.
Ja sam leteo Extra 260 i SebArt WindS koji me je tek sad, na drugom letu oduševio. Nije duvao vetar, znao sam da je sa modelom sve u redu, i opustio sam se letejući ga. Prava uživancija. Ponašanje modela je na visokom nivou, svaka aerobatska figura sa njim je tačna...

Nebojša je doneo više modela, ali na žalost, prilikom prvog leta odleteo mu je model, kojeg je uzalud tražio dva sata, nije ga našao. Izrada njegovog modela Multiplex Buffalo me oduševio, morao sam napraviti par fotki o modelu

Nadam se da ću imati prilike da vidim kako leti ovaj mali lepotan?!
Julije je leteo više modela, nekoliko njegovih modela sam i ja poleteo

Na žalost Alphu je oštetio malo, koji je sad završio u mojoj radionici. O radu na modelu možete pročitati u temi: Uslužni radovi

Na kraju dana, kad je skroz stao vetar, poleteo sam i helikopter T-Rex 450

Kad smo se pakovali, došli su momci iz Čeneja, poleteli su jedrilicu Radian, mislim da će u buduće i oni da nam se pridruže.
Reply With Quote
Old Aug 13, 2015, 08:03 AM
flyer77 is offline
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
372 Posts

2015.08.09. - Čenej

Letelo se na Čeneju. Nebojša, Tamaš, i ja, aerodrom potpuno prazan

Na aerodrom smo stigli oko 16.30, bilo je toplo i duvao je jak vetar... tek za nekih 45 min. sam poleteo Extru, kad se već malo smirio vetar, a i tempretura bila malo ispod 30 stepeni Celziusovih

Kasnije sam sa WindS vežbao IMAC program

Na kraju dana sam poleteo i helikopter T-Rex 450...

Kolega Tamaš je pre neki dan završio restauraciju nekadašnjeg pobedničkog kližača, pa ga bacio par puta

Boga mi, lepo leti
Kasnije je leteo na modelu Sky Hero, doduše, još uvek preko trener kabla, za svaki slučaj

Posle godinu dana je uzeo daljinski u ruke, i treba da ga pohvalim jer posle par minuta se opustio, a nije bilo nijedne greške. Ako ovako nastavi, do kraja sezone će sam da poleće, leti i sleće model...

Kolega Nebojša je peglao nebo sa modelima Multiplex Buffalo...

... i F-15 kojeg je napravio po planovima Steve Shumate-a, koji jako realistično izgleda u letu, a odlično i leti

Takođe leteo je i jednog starog Graupner-ovog trener modela...

Leteli smo sve dok smo mogli, ali opet, kao i uvek, jako brzo došao kraj dana i morali smo krenuti kući...

Reply With Quote
Old Aug 14, 2015, 12:52 AM
molenjin is offline
Find More Posts by molenjin
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
815 Posts
Fino izgleda taj F-15, na šta ide? Na fen ili potisnu elisu?
molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote

Thread Tools