HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old May 18, 2008, 08:28 PM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
775 Posts
New Product
Venom Park Fighters: Mustang & Zero

U subotu prosetam malo do Hobbyrama prodavnice u Staffordu da vidim sta ima novo. Ceo jedan raf u delu sa elekto modelima bio je pretrpan kutijama ovih park-flyera iz Venoma:

Ponuda je ovakva: za 50 dolara dobijes Zeroa ili Mustanga (raspon oko 800mm), bez motora, elise, baterije i kontrolera, ali sa 3 ugradjena mikro servoa (jedan za elerone, dva prema repu). Mislim se, to bas nije losa cena. Bar ostanu servoi, ako vec model ne valja.

I tako, odnesem kutiju da je prodavac otvori (pravilo u ovdasnjim radnjama) i stanem da proucavam sta ima. Svi delovi su od presovane pene, dakle povrsine su glatkije nego Elapor. Sve je vec obojeno i samo treba staviti nalepnice. Dato je par delova od tankog ABS-a, npr. obloga oko motora.

Mali brushless motor, elisu, 3S LiPo bateriju i sve drugo sto fali modelu imam kod kuce, pa sam zaista bio na muci da li da uzmem model (npr. Zeroa). Ipak nisam. Prvo, jos uvek sam malo gadljiv na penu (balza rules). Kvalitet odlivaka je zadovoljavajuci mada ne perfektan. Posebno su mi eleroni izgledali malo traljavi. Tockovi su karikatura - samo krugovi od plastike. Ali najgore mi je pao nosac za motor. Radi se o kvadratnoj gredici od oko 1cm x 1cm. Na nju se natakne motor preko posebnog plasticnog nosaca. Taj nosac vec nemam. Pitam prodavca koliko bi kostalo da se doda originalan brushless motor, kaze $40. Mozda bih mogao da pokusam da odsecem deo gredice koji viri iz pene pa na to mesto da epoksijem nalepim krug od spera na koji bih prisrafio neki od motora koje imam, preko krstastog nosaca. Pitanje je kako bi to drzalo. I na kraju dignem ruke. Posao sam u radnju spreman da kupim neki model, ali ispalo je ono sto se cesto desava, da od mnostva modela u ponudi nema nijedan koji bi vama posebno odgovarao.

Link: http://www.venom-aircorps.com/produc...ters/index.htm

Mogu se skinuti filmici i videti kako ovi modeli zapravo lete. Lete OK - mada ne sa previse snage, a i fabricki pilot kao da nije bio narocito agresivan (ili vest) u akrobacijama.
molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Reply

Thread Tools