HobbyKing.com New Products Flash Sale
Reply
Thread Tools
Old Oct 25, 2011, 06:54 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
773 Posts
Yippee!
Igracka godine - RC leteca ajkula balon!

Ovo će sigurno biti izabrano za igračku godine, ako ima pravde na ovom svetu. Radi se, prosto rečeno, o radio-upravljanom balonu u obliku ribe (ajkule, recimo). Jednostavna ideja koja deluje fantastično efektno kad se realizuje. Ne treba trošiti reči nego je bolje odmah pogledati priloženi video. Sve je jasno.

Air Swimmers - Awesome RC Flying Shark and Clownfish! (1 min 43 sec)

Naziv igračke je zvanično "Air Swimmers Remote Control Flying Shark". Može se nabaviti poštanskom porudžbinom po ceni između 25 i 35 dolara.

Prikaz na RC Groups: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1507022
Sajt: http://www.funairswimmers.com

molenjin is offline Find More Posts by molenjin
Reply With Quote
Sign up now
to remove ads between posts
Old Oct 25, 2011, 07:55 PM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
773 Posts
Helijum

Očigledan problem kod ove vrlo atraktivne igračke je što morati sami da se snađete za helijum. On se naravno ne prodaje zajedno sa balonom. Ovde u Australiji možete da zamolite nekoga u prodavnici igračaka da vam napuni balon ali kuda ćete posle s njim? Naduvanog ga ne možete staviti u kola. Rešenje je da se kupi mala boca sa helijumom, mada je pitanje koliko to onda košta. Umesto helijuma može i vodonik, koji je još laksi ali.. hm, to svakako nije dobra ideja. Nemojte nikome reći da sam vam pomenuo vodonik.
Reply With Quote
Old Oct 27, 2011, 08:43 AM
Registered User
flyer77's Avatar
Serbia, Vojvodina, Bečej
Joined Jan 2011
317 Posts
Jesu interesantne igračke, ali ima i mana...
U Nikšiću, jedan modelar je uzeo zeppelina, snašao se i za helium, ali kaže da je upravljanje vrlo teško, problematično. pogotovo ako ima i malo vetra.
flyer77 is offline Find More Posts by flyer77
Reply With Quote
Old Nov 12, 2011, 04:18 AM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
773 Posts
Ocigledno, ovo su "indoor" igracke, moraju da se lete u zatvorenom, inace bi se svaki let zavrsavao nekih 5 kilometara niz vetar..
Reply With Quote
Old Nov 15, 2011, 12:16 PM
Ziv
Registered User
Ziv's Avatar
Canada, ON, Mississauga
Joined Sep 2005
111 Posts
Postoji jos jedan problem sa helijumom. Tek nedavno je otkriven materijal koji drzi helijum zatvoren. Inace on polako prolazi kroz zidove bilo cega, tako da se mora stalno dodavati. Verovatno ste videli decije balone napunjene helijumoj koji splasnu nakon nekoliko dana. Dok sam bio mlad ( i lud ) punio sam balone vodonikom koji sam sam proizvodio pomocu metala i kiseline i nikada nisam imao problema sa njima. Obicno bi ih na kraju pustio da odlate.

Pozdrav Zivko.
Ziv is offline Find More Posts by Ziv
Reply With Quote
Old May 05, 2012, 10:44 PM
Serbia Moderator
molenjin's Avatar
Australia, SA, Adelaide
Joined Oct 2006
773 Posts
Da li sam ovo pomenuo ranije? Nisam? Evo onda sada. Nedavno, mislim da je to bio februar, boravio sam u Sidneju, i u jednoj vrlo dobro snabdevenoj radnji za igračke (gde sam tražio podesne poklone za klince) u kraju zvanom Parramatta video ovu balon-ribu, i u verziji ajkule i u verziji prugaste ribice. Cena je bila 50 dolara (AU dolar je za nijansu jači od američkog) što je OK, ali ipak nisam kupio ovu igračku iz razloga pomenutog gore, naime nabavka helijuma i pumpanje su teško rešiv problem. Kupio sam zato čamac na naduvavanje, što je takođe ispao dobar poklon za decu...

Reply With Quote
Reply

Thread Tools